|
Наукова звітна сесія
|
Тези доповідей 2011
Тези доповідей 2012
Тези доповідей 2013
Тези доповідей 2014
|
Основные направления развития водородной энергетики (обзор)
Водородная энергетика: хранение и транспортировка водорода (обзор)
|
Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.
|
Про найважливіше:
|
|
|
Детонаційні покриття на основі сплаву Ti3Al, обробленого у процесах деструктивного гідрування і рекомбінації
Області застосування
Передбачається застосування способу деструктивного гідрування – рекомбінації титанвмісних інтерметалідів для виготовлення жароміцних покриттів, призначених для використання у ракетній та авіаційній техніці.
Короткий опис
Вихідні порошки для виготовлення детонаційних покриттів одержують шляхом термоводневої обробки титанвмісних інтерметалідів (в даному разі Ti3Al) в області їх деструктивного гідрування – рекомбінації, а напилювання покриттів здійснюють за допомогою детонаційно-газової установки “Днепр-5МА”, розробленої в Інституті проблем матеріалознавства Національної академії наук України.
Очікувані властивості
Покриття з порошків, оброблених у водні, мають підвищену міцність зчеплення з підкладкою у порівнянні з покриттями з порошків Ti3Al, одержаних механічним подрібненням злитку. Це досягається за рахунок зниження вмісту крихких оксидних фаз та звуження меж поділу між окремими шарами та між покриттям і підкладкою внаслідок захисного впливу водню.
Переваги
За складом продуктів термоводневої обробки титанвмісних інтерметалідів спосіб деструктивного гідрування слід порівнювати з процесом диспропорціонування гідридів цих інтерметалідів з максимальною концентрацією водню в металевій матриці. При цьому диспропорціонування гідридів здійснюють в умовах високих температур (близько 900°С) та тисків водню (в межах тисяч атмосфер). Зниження цих показників в десятки разів можливе в разі безпосереднього розкладання вихідних інтерметалідів, а не їх гідридів, в ході реакції деструктивного гідрування. Таке спрощення термоводневої обробки інтерметалідів є технологічно важливим аспектом одержання нових дисперсно зміцнених композитів на основі титану з тонкою структурою.
Конкуренти
Московський Державний Університет
Стан розробки
Встановлено термодинамічні області деструктивного гідрування і рекомбінації інтерметаліду Ti3Al. Досліджено структурно-фазовий механізм деструктивного гідрування і рекомбінації Ti3A. Синтезовано порошки TiH2-TiAl3 та рекомбінованого.
Виготовлено та досліджено зразки детонаційних покриттів на основі вихідного і рекомбінованого Ti3Al та на основі наноструктурного композиту TiH2-TiAl3.
Інтелектуальна власність
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України
Контактна інформація
Виконавець:
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України
Проект №33 «Наукові основи деструктивного гідрування-рекомбінації інтерметалічних сполук та сплавів, що містять гідридотвірний метал, і розробка нового покоління неруйнівних акумуляторів водню»
Контактна особа:
Кучерявий Олег
тел.+38(068)-118-43-49
Е-mail: gelo1089@gmail.com
|