ЦІЛЬОВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ

Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях


Головнa

I.Отримання водню

II.Зберігання водню

III.Використання водню

Наукова звітна сесія

титул

Тези доповідей 2011

титул

Тези доповідей 2012

титул

Тези доповідей 2013

титул

Тези доповідей 2014

титул

Основные направления развития водородной энергетики (обзор)

титул

Водородная энергетика: хранение и транспортировка водорода (обзор)

Монографія

Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.

Про найважливіше:


Кисень провідні матеріали на основі стабілізованого оксиду цирконію для середніх температур (500-600°С)

Дослідження умов синтезу

Дослідження умов синтезу, фрактальної структури і кристалічних особливостей матеріалів на основі стабілізованого диоксиду цирконію.

Області застосування

Високотемпературні паливні комірки, кисневі сенсори.

Короткий опис

Синтезована кисеньпровідна кераміка на основі полікристалічного стабілізованого оксиду цирконію, яка демонструє в області середніх температур (480°С) високу провідність зерен кераміки (6-9)10-4 Ом-1см-1, високу загальну провідність (5-7)10-4 Ом-1см-1 і низьку електронну провідність (<10-7 Ом-1см-1) в широкому діапазоні парціальних тисків кисню (10 -20… 1). Розроблена кераміка характеризується високою структурною стабільністю в часі та при підвищеній температурі. Синтезовані слабоагломеровані наночастки стабілізованого оксиду цирконію осадженням з водних та неводних розчинів. Досліджені оптимальні режими спікання кераміки.

Очікувані властивості

Розробка технології одержання слабоагломерованих наночасток та електродних і електролітних матеріалів на основі оксиду цирконію, стабілізованого складними оксидами на основі ітрію, скандію, заліза та церію, зі структурою кубічного флюориту з високим рівнем кисневої провідності в області середніх температур (500-600°С)

Переваги

Досліджена природа стабілізації кубічної структури флюориту на основі стабілізованого оксиду цирконію при використанні складних добавок (Y2O3-Fe2O3, Y2O3-CeO2, Sc2O3-Fe2O3, Sc2O3-CeO2). Показано, що легована скандієм кераміка відрізняється високою йонною провідністю границь зерен. Досліджена електронна провідність при високій температурі (500-700°С) у відновній атмосфері (парціальний тиск кисню 10-20 … 1).

Конкуренти

Siemens Westinghouse Power Corp.,
Global Thermoelectric,
Argonne National Laboratory (ANL)

Стан розробки

Розроблена технологія одержання слабоагломерованих наночасток та кераміки стабілізованого оксиду цирконію з високим рівнем кисневої провідності в області середніх температур (500-600°С).

Інтелектуальна власність

  • А. Г. Білоус, Е. В. Пашкова, К. В. Кравчик, О. И. В’юнов. Керамічний кисеньпровідний матеріал на основі диоксиду цирконію // Патент України на корисну модель № 9420 від 15.09.2005р.
  • І.О. Слободянюк, І.А. Русецький, Г.Я. Колбасов, С.Д. Кобилянська, А.Г. Білоус. Фотоелектрохімічний елемент для виділення водню з Li провідною мембраною / Патент України на корисну модель № 73554 від 25.09.2012 р.
  • Контактна інформація

    Виконавець: Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України

    Проект №31 «Електролітні та електродні матеріали для низькотемпературної (600°С) паливної комірки на основі оксиду цирконію, стабілізованого комплексними скандійвмісними добавками»

    Контактна особа:

    Білоус Анатолій Григорович

    Teл. +38044 4242211

    Е-mail: belous@ionc.kiev.ua