ЦІЛЬОВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ

Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях


Головнa

I.Отримання водню

II.Зберігання водню

III.Використання водню

Наукова звітна сесія

титул

Тези доповідей 2011

титул

Тези доповідей 2012

титул

Тези доповідей 2013

титул

Тези доповідей 2014

титул

Основные направления развития водородной энергетики (обзор)

титул

Водородная энергетика: хранение и транспортировка водорода (обзор)

Монографія

Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.

Про найважливіше:


Гібридні електрокаталізатори відновлення кисню на основі електропровідних полімерів для низькотемпературних паливних елементів

Області застосування

Передбачається використання гібридних композитів, що розроблюються, як електрокаталізаторів відновлення кисню для низькотемпературних воднево-кисневих паливних елементів (ПЕ), в тому числі з твердополімерним електролітом (ТППЕ).

Короткий опис

Створюються гібридні електрокаталізатори відновлення кисню на основі електропровідних полімерів (поліпірол, поліанілін, їх заміщені аналоги) та d-металів (кобальту, заліза тощо), що не містять платину або інші благородні метали, але за рахунок спільної каталітичної дії різних компонент (електропровідний полімер, перехідний метал, специфічний допант, фермент, вуглецевий носій, в тому числі наноструктурований) можуть бути ефективними для застосування в низькотемпературних воднево-кисневих ПЕ, в тому числі ТППЕ..

Очікувані властивості

Спільна каталітична дія різних компонент гібридних електрокаталізаторів;
невисока робоча температура їх функціонування (< 100°С);
висока стабільність в кислому середовищі (або умовах кислого оточення катода при функціонуванні ТППЕ);
висока електрокаталітична активність в нейтральному електроліті, що дає змогу вводити у такі композиційні електрокаталізатори активної пероксидази як додаткового компоненту, покращуючи їх функціональні характеристики.

Переваги

Низька собівартість, що обумовлена відсутністю у складі гібридних електрокаталізаторів платини та інших благородних металів;
функціонування у водних електролітах в широкому інтервалі рН (1-7) без помітної деградації матеріалу внаслідок переокислення;
відсутність стадії піролізу при формуванні електрокаталізаторів

Конкуренти

Розробка та дослідження композиційних електрокаталізаторів відновлення кисню, що не містять благородних металів, на основі електропровідних полімерів, d-металів та вуглецевих матеріалів проводяться в наукових центрах США, Китаю, Японії та ряду країн ЄС.

Стан розробки

Розроблено методи одержання ряду гібридних композитів на основі електропровідних полімерів та кобальту, в тому числі на високодисперсних вуглецевих носіях; проведено дослідження їх основних фізико-хімічних властивостей.
Одержано попередні результати їх функціональних характеристик як багатокомпонентих електрокаталізаторів відновлення кисню для низькотемпературних ПЕ в кислих та нейтральних електролітах.

Інтелектуальна власність

Планується подання заявки на видачу патенту України на винахід.

Контактна інформація

Інститут-Виконавець: Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України

Проект №6 «Розробка фундаментальних основ створення нових наноструктурованих систем для процесів електрохімічного виділення водню та відновлення кисню для паливних елементів»

Контактна особа:

Курись Ярослав Іванович

teл. +380(44)-525-75-77

Е-mail:kurys@inphyschem-nas.kiev.ua