|
Наукова звітна сесія
|
Тези доповідей 2011
Тези доповідей 2012
Тези доповідей 2013
Тези доповідей 2014
|
Основные направления развития водородной энергетики (обзор)
Водородная энергетика: хранение и транспортировка водорода (обзор)
|
Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.
|
Про найважливіше:
|
|
|
Способи електрохімічного та термічного модифікування поверхні сталевих та нікелевих електродів для зниження перенапруги катодного виділення водню та/або анодного виділення кисню на них при електролізі лужного розчину
Області застосування
Передбачається, що розроблювані способи модифікування сталевих та нікелевих електродів знайдуть застосування в машинобудуванні при виготовленні високоефективних електрохімічних генераторів водню, а також для модернізації електролізерів для одержання водню в ряді галузей промисловості, де вони вже використовуються.
Короткий опис
Електрохімічні способи модифікування поверхні сталевих та нікелевих електродів полягають в катодному осадженні на електроди тонкої плівки сплавів або композиційних покриттів з низькою катодною та/або анодною перенапругою при електролізі лужного розчину. Термічні методи поверхневої модифікації електродів полягають у створенні на поверхні електродів шару кисневмісних сполук ряду елементів, що мають низькі значення вказаних вище перенапруг. Для цього проводяться реакції взаємодії поверхні електродів з відповідними сполуками при підвищених температурах.
Очікувані властивості
Створення електродів з низькими значеннями катодного виділення водню та/або анодного виділення кисню при електролізі лужного розчину дасть можливість суттєво знизити напругу на клемах електролізера при електрохімічному одержанні водню, що знизить вартість одержуваного водню і підвищить рентабельність та конкурентноздатність даного способу одержання водню.
Переваги
Розроблювані способи поверхневого модифікування сталевих та нікелевих електродів для електрохімічного одержання водню мають кілька переваг.
По-перше, ці способи є досить простими і не потребують складного устаткування.
По-друге, для модифікування поверхні електродів не використовуються дорогоцінні метали. По-третє, впровадження поверхнево модифікованих такими способами електродів у промисловість дасть можливість одержувати дешевий і високочистий водень у великих кількостях.
Конкуренти
АТОВ «Промислова компанія «Уральські заводи»
Стан розробки
Встановлені склади електролітів для електрохімічного модифікування поверхні електродів сплавами або композиційними матеріалами та режими електролізів, а також умови термічного поверхневого модифікування електродів.
Виконані порівняльні електрохімічні дослідження катодного виділення водню та анодного виділення кисню з лужного розчину на модифікованих та немодифікованих електродах, які підтвердили переваги модифікованих електродів.
Інтелектуальна власність
Результати даної дослідної роботи є власністю Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України.
Контактна інформація
Інститут-Виконавець:
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України
Проект №2 «Застосування поверхневої модифікації катодів та анодів для розробки електродів з низькою перенапругою водню та кисню і підвищення економічної ефективності одержання водню низькотемпературним електролізом»
Контактна особа:
Керівник проекту:
Професор
Козін
Леонід Хомич
|
Контактна особа
(відповідальний виконавець):
Манілевич
Федір Дмитрович
|
|
|
|