ЦІЛЬОВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ

Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях


Головнa

I.Отримання водню

II.Зберігання водню

III.Використання водню

Наукова звітна сесія

титул

Тези доповідей 2011

титул

Тези доповідей 2012

титул

Тези доповідей 2013

титул

Тези доповідей 2014

титул

Основные направления развития водородной энергетики (обзор)

титул

Водородная энергетика: хранение и транспортировка водорода (обзор)

Монографія

Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.

Про найважливіше:


Отримання водню з допомогою енергоаккумулірущіх речовин.
Вирішення енергетичної проблеми України

Кінетичні криві виділення водню із води цинком, модифікованим сурмою та активованим вісмутом по (5 мас. %)

Області застосування

У ІЗНХ НАН України у відповідності з програмою досліджень в рамках наукового проекту «Розробка високопродуктивних процесів отримання водню із води з допомогою наноструктурованих енергоакумулюючих речовин з використанням активованих цинку, марганцю, алюмінію, вісмуту, заліза та інших компонентів з відновленням відходів - оксидів карботермічним методом» цільової комплексної програми наукових досліджень НАН України «Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях» розроблені енергоакумулюючі речовини на основі металевого цинку, що проявляють високу реакційну здатність до води і виділяють водень із води.

Короткий опис

Розроблено нові енергоакумулюючі речовини на основі металевого цинку, які проявляють високу реакційну здатність до води, що виділяють водень з води.

Очікувані властивості

Швидкість виділення водню з води в реакторі з робочою поверхнею енергоакумулюючої речовини 1м2 складає 2,0м3 Н2/хв..; 120м3 Н2/год.; 2880м3 Н2/доба; 86400м3 Н2/міс. и 1051200м3 Н2/рік. Тобто, за рік енергетична установка буде виділяти 1 мільйон 51 тисячу 200м3 водню.

Переваги

Розрахунки показали, що за рік енергетична установка з робочою поверхнею енергоакумулюючої речовини 1м2 буде виділяти 1 мільйон 51 тисячу 200м3 водню. Якщо врахувати, що водень в 2,569 разів більш енергоємний порівняно з природним газом, то отримаємо еквівалентну кількість природного газу – 2 мільйона 700 тисяч 532,8м3 природного газу. Якщо прийняти при розрахунках вартість 1000м3 природного газу на газовому ринку рівну 430$, то отримаємо 1161229,1$ в рік. Якщо ж виготовити тисячу реакторів для отримання водню, то можна повністю забезпечити нашу країну енергією і повністю відмовитися від природного газу.

Конкуренти

Наразі у світі не існує аналогів цієї технології.

Стан розробки

Розроблено склад енергоакумулюючих речовин на основі цинку, який дозволяє отримувати 1051200м3 Н2/рік.
Розробляються реактори для отримання водню з води із застосуванням енергоакумулюючих речовин. Завершено дослідження по карботермічному відновленню відпрацьованого цинку - оксиду цинку до вихідного стану, що дозволить використовувати цинк в замкнутому циклі.

Інтелектуальна власність

Результати даної дослідницької роботи є власністю Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН Україна.

Контактна інформація

Виконавець: Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України

Проект №1«Розробка високопродуктивних процесів отримання водню із води з допомогою наноструктурованих енергоакумулюючих речовин з використанням активованих цинку, марганцю, алюмінію, вісмуту, заліза та інших компонентів з відновленням відходів – оксидів карботермічним методом»

Контактна особа:

Керівник проекту:

Академік
Волков Сергій Васильович

Контактна особа
(відповідальний виконавець):

Професор
Козін Леонід Хомич

Е-mail: volkov@ionc.kiev.ua

Е-mail:kozin@ionc.kiev.ua