ЗАРЕЄСТРОВАНО
Міністерством юстиції України
"19" квітня 2004 р.
Свідоцтво
№ 2079
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Установчою конференцією
Українського матеріалознавчого товариства
протокол № 1
від "28" січня 2004 року
|
СТАТУТ
УКРАЇНСЬКОГО МАТЕРІАЛОЗНАВЧОГО ТОВАРИСТВА
|
Київ-2004 р.
|
І. Загальні положення.
- 1.1. Українське матеріалознавче товариство (в подальшому — УМТ) є всеукраїнською громадською неприбутковою організацією. Юридична адреса центральних статутних органів: 03680, м. Київ, вул. Кржижановського, 3.
- 1.2. УМТ діє у відповідності з Конституцією України, чинним законодавством України та цим Статутом. У своїй діяльності УМТ не передбачає отримання прибутку.
- 1.3. Цілями УМТ є сприяння розвитку наукових досліджень в галузі матеріалознавства, створенню новітніх технологій і матеріалів та вирішенню питань організації їх виробництва і широкого впровадження, а також захист спільних інтересів своїх членів.
- 1.4. Основними завданнями УМТ є:
- сприяння забезпеченню умов для творчої діяльності своїх членів, яка націлена на створення нових матеріалів, дослідження їх властивостей, розробку технологій одержання нових матеріалів і деталей та конструкцій з них;
- сприяння пошуку, технічному і економічному обґрунтуванню перспективних ідей, програм та пропозицій в галузі сучасного матеріалознавства;
- сприяння реалізації прогресивних науково-технічних розробок, наданню консультативної допомоги підприємствам і організаціям в організації та освоєнні перспективних матеріалів та технологій їх виробництва;
- сприяння розповсюдженню наукових знань та передового досвіду в галузі матеріалознавства;
- сприяння підвищенню кваліфікації та професійного рівня, підготовці та перепідготовці кадрів, що зайняті в матеріалознавчому та матеріаловиробничому комплексах;
- сприяння розвитку міжнародного співробітництва своїх членів;
- сприяння захисту інтелектуальної власності, професійних і соціальних інтересів своїх членів.
- 1.5. Реалізуючи ці завдання, УМТ в установленому чинним законодавством порядку:
- представляє та захищає права своїх членів в установленому чинним законодавством порядку при розробці галузевих та міжгалузевих програм, проектів по створенню, виробництву та використанню нових матеріалів, а також при організації виконання цих програм та проектів;
- представляє і захищає інтереси своїх членів у державних та громадських органах;
- вносить пропозиції до органів державної влади і управління щодо розвитку академічної, вузівської та галузевої науки з проблем матеріалознавства;
- здійснює аналіз громадських програм та проектів наукового, технічного, виробничого та соціального розвитку, які пов’язані з проблемами створення матеріалів та технологій їх виробництва;
- сприяє розвитку системи підвищення кваліфікації матеріалознавців та виробників матеріалів;
- сприяє здійсненню правового та соціального захисту вчених, інженерів та інших спеціалістів - членів УМТ ;
- в разі необхідності може реалізовувати свої цілі та завдання шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи в порядку, встановленому законодавством;
- проводить неприбуткові виставки, конференції, семінари, пов’язані з розвитком матеріалознавства, утворює благодійні фонди в цій галузі;
- розповсюджує інформацію і пропагує свої цілі та діяльність;
- бере участь у роботі міжнародних організацій, розвиває міжнародне наукове співробітництво.
- 1.6. УМТ вільне у виборі напрямів своєї діяльності.
|
ІІ. Права та обов'язки членів.
- 2.1. Членами УМТ можуть бути громадяни України, які визнають Статут УМТ, та діяльність яких відповідає його цілям та завданням.
- 2.2. В діяльності УМТ можуть приймати участь колективні члени – трудові колективи установ, підприємств, організацій при умові, якщо їх спільні інтереси співпадають з цілями та завданнями цього Статуту.
- 2.3. Рішення про прийом в члени УМТ або вибуття з членів УМТ приймає Бюро УМТ на підставі заяв фізичної особи та рішення трудового колективу підприємства, установи, організації. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість членів Бюро, присутніх на засіданні Бюро.
- 2.4. Члени УМТ мають право:
- делегувати своїх представників на конференції УМТ;
- звертатися в органи УМТ з питань, які відповідають тематиці діяльності товариства, та одержувати відповідну допомогу та підтримку в тому числі, вносити пропозиції в плани роботи УМТ та приймати участь в їх реалізації;
- вільно обговорювати і вирішувати усі питання діяльності УМТ, висловлювати та відстоювати свою думку, добиватися її врахування у рішеннях;
- добровільно виходити з УМТ.
- 2.5. Члени УМТ зобов’язані:
- додержуватися Статуту УМТ;
- виконувати рішення органів УМТ, прийняті відповідно до Статуту;
- сплачувати щорічний членський внесок.
- 2.6. За порушення статутних вимог член УМТ може бути виключений з неї на підставі мотивованого рішення Бюро. Виключені з УМТ члени можуть вступити знову до неї на загальних підставах.
|
ІІІ. Організаційні принципи діяльності.
- 3.1. Діяльність УМТ ґрунтується на принципах демократії і самоврядування, колегіальності в роботі всіх її органів. Не допускається дискримінація членів УМТ за національними, релігійними, політичними, статевими та іншими ознаками.
- 3.2. Взаємовідносини в УМТ будуються на делегуванні повноважень знизу вверх.
- 3.3. УМТ здійснює свою діяльність на основі таких демократичних принципів:
- виборність усіх органів, їх регулярна звітність;
- колективність в роботі виборних органів УМТ ;
- різнобічність думок та свободу дискусій;
- повагу до думки меншості на захист своєї точки зору.
- 3.4. На працівників штатного апарату УМТ поширюється законодавство про працю, соціальне забезпечення і соціальне страхування.
ІV. Вищі органи і структура.
- 4.1. Вищим органом УМТ є чергова або позачергова конференція. Чергова конференція скликається один раз на п’ять років.
- 4.2. Норму представництва на чергову та позачергову конференцію встановлює Бюро, а порядок виборів делегатів - кожний місцевий осередок на своїх зборах.
- 4.3. Чергова конференція УМТ:
- заслуховує та затверджує звіти Бюро та ревізійної комісії, в тому числі про результати фінансової діяльності за період між конференціями;
- затверджує основні принципи розподілу витрат коштів в щорічних бюджетах УМТ;
- затверджує Статут УМТ та вносить доповнення і зміни до нього;
- визначає основні напрями діяльності УМТ або вносить зміни до них;
- обирає президента, Виконавчого директора, Бюро та ревізійну комісію строком на п’ять років;
- реалізує права власності на кошти та майно УМТ;
- приймає рішення стосовно ліквідації чи реорганізації УМТ.
- 4.4. Форму голосування (закрите чи відкрите) при виборах, регламент проведення, кількість членів Бюро визначає конференція.
- 4.5. Рішення конференції вважаються правомочними, якщо за них висловилися не менше половини обраних делегатів, а рішення про ліквідацію УМТ і внесення змін і доповнень до Статуту може бути прийняте лише тоді, коли за нього проголосують більше ніж 2/3 дійсних членів УМТ, присутніх на конференції.
- 4.6. Позачергова конференція скликається за ініціативою Бюро УМТ, ревізійної комісії або на прохання 1/3 первинних УМТ (місцевих осередків) і вирішує такі питання:
- приймає рішення щодо припинення діяльності УМТ і вирішення майнових питань, пов’язаних з його ліквідацією;
- приймає положення про ліквідаційну комісію та обирає її склад.
- 4.7. В період між черговими та позачерговими конференціями керівним органом УМТ є Бюро УМТ.
- 4.8. Бюро УМТ:
- координує діяльність членів асоціації, спрямовуючи їх зусилля на здійснення статутних завдань, рішень конференцій УМТ;
- складає та контролює виконання поточних планів;
- затверджує розміри вступних та щорічних внесків;
- щорічно складає бюджет УМТ та розглядає результати його виконання;
- виражає і захищає соціальні і професійні права, потреби та інтереси членів УМТ;
- репрезентує УМТ у відносинах із зарубіжними організаціями;
- інформує членів організації про свою діяльність;
- затверджує Положення про штатний апарат УМТ;
- приймає Положення про діяльність ревізійної комісії УМТ;
- затверджує зразки печатки, штампів та символіки;
- скликає чергові та позачергові конференції;
- приймає рішення про організацію первинних (місцевих) осередків, підприємств, установ, організацій;
- приймає рішення про прийом нових членів та їх вибуття з УМТ.
- вносить пропозиції на конференцію щодо змін та доповнень до Статуту.
- 4.9. Засідання Бюро скликаються 1 раз на півроку Президентом або за його дорученням Виконавчим директором або з ініціативи не менше однієї третини членів Бюро.
- 4.10. Рішення Бюро приймається більшістю голосів при наявності не менше половини його членів.
- 4.11. Представники ревізійної комісії УМТ беруть участь в роботі засідань Бюро з правом дорадчого голосу.
- 4.12. Бюро підзвітне конференції УМТ.
- 4.13. Обрані конференцією Президент та Виконавчий директор входять до складу Бюро за посадою. При рівності голосів голос Президента є вирішальним. За відсутністю Президента вирішальним є голос Виконавчого директора.
- 4.14. Президент УМТ керує роботою Бюро, репрезентує УМТ в органах державного та господарського управління, громадських органах, визначає функції членів Бюро, підписує фінансові документи.
- 4.15. В період між конференціями Президент та Виконавчий директор підзвітні Бюро.
- 4.16. За відсутності Президента його обов’язки виконує Виконавчий директор.
- 4.17. Оперативне вирішення науково-технічних, соціально-економічних та фінансових проблем доручається Виконавчому директору, який узгоджує свою діяльність з Президентом УМТ.
- 4.18. Виконавчий директор організує науково-організаційну, фінансову та господарську діяльність, формує апарат штатних працівників на основі трудового договору (контракту, угоди), підписує фінансові документи за дорученням Президента.
- 4.19. Бюро утворює з числа своїх членів та спеціалістів постійні комісії з основних напрямів діяльності на громадських засадах та затверджує Положення про них.
- 4.20. В регіонах України створюються первинні (місцеві) осередки УМТ, діяльність яких направлена на вирішення основних завдань УМТ. Місцеві осередки керуються рішеннями конференцій УМТ та Бюро. Збори первинних (місцевих) осередків скликаються один раз на 2 роки. Первинні (місцеві) осередки можуть за власною ініціативою проводити власні заходи, про які вони повинні інформувати Бюро УМТ.
- 4.21. Первинні (місцеві) осередки створюються за територіальним принципом.
- 4.22. Первинні (місцеві) осередки в своїй діяльності керуються цим Статутом та Положенням про свою діяльність, що затверджується Бюро УМТ.
- 4.23. Первинні (місцеві) осередки діють на підставі Положення, що приймається їх вищим статутним органом та затверджується Бюро УМТ. Для набуття статусу юридичної особи вони повинні зареєструватися в установленому порядку. Осередки, що не мають статусу юридичної особи, повинні легалізуватись шляхом письмового повідомлення до місцевих юридичних органів.
- 4.24. Обласні та міські первинні (місцеві) осередки можуть утворюватись з правом юридичної особи в установленому Законом порядку.
- 4.25. Ревізійна комісія УМТ обирається Конференцією для перевірки фінансово-господарської діяльності УМТ і підзвітна лише Конференції членів УМТ. Ревізійна комісія вибирає із свого складу голову комісії.
- 4.26. Членами ревізійної комісії не можуть бути члени Бюро.
- 4.27. Ревізійна комісія здійснює перевірку фінансово-господарської діяльності УМТ один раз на рік. За рішенням Конференції ревізії фінансового сподарської діяльності УМТ можуть виконуватися на договірних засадах незалежними аудиторськими організаціями.
- 4.28. Рішення ревізійної комісії УМТ приймаються більшістю голосів присутніх членів комісії при наявності кворуму (більше 50% членів) відкритим голосуванням. При рівності голосів голос Голови комісії є вирішальним.
- 4.29. Члени ревізійної комісії обираються на п’ять років.
V. Фінансово-господарська діяльність.
- 5.1. Кошти УМТ складаються з основних фондів та обігових коштів за рахунок коштів або майна, яке:
- передане їй засновниками, членами або державою в установленому чинним законодавством порядку;
- набуте від членських внесків;
- пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями.
- 5.1. Товариство також має право на майно та кошти, придбані в результаті господарської та іншої комерційної діяльності створених нею госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств.
- 5.2. Витрати коштів та господарське управління майном в межах затвердженого Бюро кошторису здійснюється на підставі розпорядчих документів Виконавчого директора.
- 5.3. Деякі цільові заходи можуть проводитися за рахунок цільових коштів зацікавлених членів УМТ та інших громадян і організацій.
- 5.4. Штатний апарат УМТ у встановленому порядку здійснює бухгалтерський облік, статистичну та фінансову звітність, вносить до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.
- 5.5. Кошти УМТ використовуються на виконання статутних завдань.
VI. Правовий статус.
- 6.1. УМТ набуває статусу юридичної особи з моменту її державної реєстрації в Міністерстві юстиції. УМТ має рахунки в установах банку, печатки, штампи; з назвою своєї організації, зразки яких затверджуються Бюро УМТ, а також символіку, зразки якої затверджуються Бюро УМТ. Символіка реєструється у встановленому законом порядку.
- 6.2. Створені УМТ госпрозрахункові підприємства, установи та організації мають статус юридичної особи.
- 6.3. УМТ виступає учасником цивільно-правових відносин, набуває майнових і немайнових прав.
- 6.4. Ліквідація (реорганізація) УМТ здійснюється на підставі рішення конференції УМТ або рішення суду. Кошти та інше майно УМТ, в тому числі, в разі її ліквідації, не можуть перерозподілятись між її членами, а передаються іншій неприбутковій організації відповідного виду, або у випадках, передбачених законодавством, за рішенням суду, спрямовуються в добуток держави.
VII. Міжнародні зв'язки.
- 7.1. УМТ може засновувати міжнародні громадські організації або вступати до них, укладати відповідні угоди, підтримувати прямі міжнародні контакти і зв’язки.
VIII. Внесення змін і доповнень до Статуту.
- 8.1. Рішення про ліквідацію УМТ і внесення змін і доповнень до Статуту може бути прийняте лише тоді, коли за нього проголосують більше ніж 2/3 дійсних членів УМТ, присутніх на конференції.
- 8.2. Про зміни, що сталися у статутних документах, УМТ повідомляє легалізуючий орган у 5-ти денний строк.
| |
| | | | |