|
Наукова звітна сесія
|
Тези доповідей 2011
Тези доповідей 2012
Тези доповідей 2013
Тези доповідей 2014
|
Основные направления развития водородной энергетики (обзор)
Водородная энергетика: хранение и транспортировка водорода (обзор)
|
Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.
|
Про найважливіше:
|
|
|
Томографічний спектрометр для діагностики плазмових об’єктів
Томографічний спектрометр побудований на основі серійного монохроматора/спектрометра М266і-IV виробництва ЗАТ «СоларЛС» (Республіка Бєларусь) та матричного ПЗЗ-приймача зображень S9970-1008 виробництва фірми «Hamamatsu» (Японія) з використанням спеціального програмного забезпечення .
Прилад дозволяє одночасно реєструвати з часовою вибіркою ≥ 8 мс до 250 спектрів випромінювання плазмового об’єкта з окремих просторових ділянок, що відповідають його зображенню в площині вхідної щілини (уздовж її висоти), або інтерференційну картину сукупності окремих спектральних ліній цього зображення уздовж висоти вхідної щілини.
Області застосування
Оптимізація та контроль технологічних процесів, що ґрунтуються на використанні низькотемпературної плазми, зокрема – технологій газифікації вуглецевмісних матеріалів.
Короткий опис
Спектральна інформація з виходу томографічного спектрометра, що накопичується в цифровому вигляді, підлягає подальшій обробці на основі методів розв’язку обернених задач. Це дозволяє перейти від спостережуваної уздовж кожного променя інтенсивності випромінювання до її локальних випромінювальних здатностей плазми, а відтак – визначати її основні параметри уздовж просторових координат. Розподіл інтенсивності спектральних ліній, як правило, дозволяє визначити просторовий розподіл температури плазми, а ширина спектральних ліній, яка визначається на основі інтерферометричних вимірювань, – концентрації електронів.
Переваги
Томографічний спектрометр дозволяє на кількісному рівні визначати розподіл параметрів у плазмовому середовищі, що використовується у тому чи іншому технологічному процесі, а відтак – робити висновки щодо напрямків оптимізації самого процесу.
Конкуренти
Найближчий аналог – п’ятиканальний прилад Flame Spectroscopy фирмы «Andor Technology»
( Belfast, Northern Ireland).
Інтелектуальна власність
Прилад створений на основі патентів України 13358 та 14103 (МКП G01J3/26) як їх реалізація на основі сучасних технологічний можливостей.
Контактна інформація
Виконавець:
Інститут газу НАН України
Проект № 12 «Удосконалення та оптимізація плазмових технологій отримання водню»
Контактна особа:
Жовтянський Віктор Андрійович
Е-mail:zhovt@ukr.net
|