ЦІЛЬОВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ

Фундаментальні аспекти відновлювано-водневої енергетики і паливно-комірчаних технологій


Головнa

I.Отримання водню

II.Зберігання водню

III.Паливні комірки

Про найважливіше:

Наукова звітна сесія

титул

Тези доповідей 2016

титул

Тези доповідей 2017

титул

Програма сесії 2018

Монографія

Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.

Монографія

Монографія.
Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях.

Монографія

Монографія.
Відновлювано-воднева енергетика і паливні комірки

ЦКП фундаментальних досліджень НАНУ:
«Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях» 2011-2015 рр.

Мета

цільової комплексної програми фундаментальних досліджень НАН України

«Фундаментальні аспекти відновлювано-водневої енергетики і паливно-комірчаних технологій»!

на 2016-2018 рр.

Мета Програми полягає в опрацюванні фундаментальних проблем створення нових матеріалів, технологічних процесів, конструкцій та демонстраційних систем, які б стали основою широкого впровадження в Україні ВДЕ, водневих і паливно-комірчаних технологій та сприяли б поступовому зменшенню залежності від імпорту енергоносіїв, диверсифікації та використанню вітчизняних стабільних в т. ч. відновлюваних енергетичних ресурсів, а також зменшенню викидів, які містять вуглець, при виробництві електричної енергії.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Президії НАН України
№ 363 від 09.06.2016 р.


Новини науки і техніки


Шановні керівники проектів Цільової комплексної програми наукових досліджень НАН України «Фундаментальні аспекти відновлювано-водневої енергетики і паливно-комірчаних технологій» !

Пропонуємо Вашій увазі брошуру з результатами науково-технічного співробітництва в рамках виконання проектів спільної ініціативи "Паливні комірки і водень" за останні 10 років.

Більш докладно з вмістом брошури можна ознайомитись за посиланням :


Вчені винайшли технологію для перетворення CO2 в електроенергію і водень

В ході дослідження вчені південнокорейського Інституту науки і технологій Ульсан (UNIST) розробили метод виробництва електрики і водню з одночасним розщепленням вуглекислого газу - основного винуватця глобального потепління.
Дослідницька група продемонструвала пристрій під назвою Hybrid Na-CO2, яке може безперервно працювати більше 1000 годин, виробляючи водень і електрику за рахунок утилізації вуглекислого газу в водному розчині.

читати докладніше :


Водневий електрогрузовік Nikola Tre вийде на траси Європи у 2022 році

У той час як Tesla, Ford і багато інших працюють над створенням повністю електричних великовантажних автомобілів, є виробники, які роблять ставку на потужні водневі тягачі. У їх числі американська компанія Nikola Motors, яка готує до масового виробництва дві моделі на паливних елементах і працює над третьою, що отримала торгове ім'я Tre (норвезькою «три») і призначеної для європейського ринку.

читати докладніше :


Про відкриття проривного способу виробництва водню заявили ізраїльські вчені

Вчені з Бен-Гуріонского університету в Негеві (BGU) спільно з фахівцями Ізраїльського технологічного інституту розробили новий хімічний механізм, що дозволяє створити більш продуктивний спосіб отримання водневого палива з води.
Цей процес залежить від сонячної енергії, а не від вливання в реакцію величезних кількостей штучної енергії, як того вимагають сучасні методи.

читати докладніше :


Вчені з'ясували, що сполука водню з ітрієм може бути надпровідників при кімнатній температурі і високому тиску

Не дуже давно вчені, "полюючи" за високотемпературними надпровідниками, експериментально продемонстрували, що сірководень (H2S) перетворюється в надпровідник при температурі в 203 Кельвіна і при тиску в 1 Mbar (100 ГПа). А буквально днями дослідники з Кембриджського університету і університету Цзіліня опублікували роботу, результати якої вказують на те, що надпровідність може бути отримана і при ще більш високих температурах.

читати докладніше :


Створено перший роботоспособный прототип перезаряджаемой "протонної батареї"

Дослідники з університету RMIT, Мінбурн, Австралія розроили та виготовили перший роботоспособний зразок перезаряджуваної "протонної батареї", яка, у перспективі, зможе виступати в якості джерела енергії для електричних автомобілів, домашніх господарств та електронних пристроїв різного класу. У нового пристрою, при умови його подальшої доработки, може виявитися більш високий показник щільності енергії зберігання, ніж у традиційних літій-іонних акумуляторів, а деякі інші характеристики протонного акумулятора роблять її ідеальним варіантом для створення пристроїв проміжного зберігання енергії, призначених для зниження пиковою навантаження на енергетичні мережі.

читати докладніше :


Створено перший у світі сонячний паливний реактор, який буде продовжувати працювати в темний час доби

Учені з Німецького космічного агентства DLR розробили перший в своєму роді сонячний паливний реактор, особливості будови якого дозволяють йому продовжувати функціонувати і в темний час доби. Реактор, отримавши назву CONTISOL, здатний виробляти водень та інші види видів палива, використовуючи концентровану сонячну енергію. А в якості теплоносителя, що дозволяє накопичувати і передавати тепло в межах пристрою, є звичайнe повітря.

читати докладніше :


Запущен первый трамвай на водородном топливе

О новом транспортном средстве сообщает агентство новостей Синьхуа. За разработку отвечала корпорация China Railway Rolling Corporation (CRRC). Как сообщается в пресс-релизе, при движении трамвай не выделяет никаких загрязняющих атмосферу веществ.

читати докладніше :


Водородный почтовый дрон для осуществления доставок

Американцы разработали уникальный коптер Jupiter-H2 с водородным топливным элементом. Коптер предназначен для оперативной доставки грузов. Почтовый коптер оснащен водородным топливным элементом мощностью 650 ватт, к которому подключен бак для водорода объемом три литра. Благодаря такой установке аппарат может находиться в воздухе в течение двух часов (для сравнения: большинство современных беспилотников такого же размера – в течение 30 мин).

читати докладніше :


Ученым CERN впервые удалось зарегистрировать и измерить параметры энергетических переходов атомов антиводорода

Группе ученых, работающих в рамках программы ALPHA Европейской организации ядерных исследований CERN, впервые в истории науки удалось зарегистрировать и измерить параметры перехода атомов антиводорода из энергетического состояния 1S в состояние 2S и наоборот. Переходы атомов из одного энергетического состояния в другое производился путем регистрации спектроскопических изменений, а точность производимых измерений составила одну миллиардную долю процента.

читати докладніше :


Найдена новая технология получения водорода из воды при помощи алюминия

Водород уже достаточно давно рассматривается и кое-где используется в качестве экологически чистого вида топлива. Но более широкому использованию водородного топлива мешает целый ряд неразрешенных на сегодняшний день проблем, главными из которых являются хранение и транспортировка. Однако, группа исследователей из американской Армейской научно-исследовательской лаборатории, проводя эксперименты на Абердинском испытательном полигоне близ Мериленда, сделала случайное открытие. Пролив воду на брусок особого алюминиевого сплава, состав которого держится пока в секрете, исследователи заметили мгновенно начавшийся процесс бурного выделения водорода.

читати докладніше :


Мощный лазер позволил ученым получить главный компонент межзвездного ионизированного газа

Трехатомный водород (Trihydrogen, H3+) играл и играет самую важную роль в астрохимии, в процессах, благодаря которым формируются новые звезды и благодаря которым Вселенная приобрела тот вид, в котором мы ее видим на сегодняшний день. Специализированные астрономические инструменты позволяют ученым видеть следы трехатомного водорода повсюду в космосе, но процессы, благодаря которым в больших количествах возникают эти молекулы, оставались загадкой для ученых вплоть до самого последнего времени.

читати докладніше :


Муравьиная кислота присоединяется к списку альтернативных видов топлива, подвергаемых испытанию

Водородные транспортные средства не предписывают местным выбросам, но сталкиваются с серьезными проблемами при заправке и хранении водородного топлива. Студенты Технического университета Эйндховена в Нидерландах избегали этих проблем, хотя и за счет плотности энергии, путем разработки автономной системы, которая помогает электрическим шинам использовать водород, полученный из муравьиной кислоты.

читати докладніше :


Результати секції з водневої енергетики на хімічній конференції Київ-Тулуза 2017

Нещодавно в Києві відбулась зустріч, присвячена водневій енергетиці.Цього року вперше було організовано секцію, присвячену водневій енергетиці. Українські вчені презентували свої результати у форматі семи усних та десяти стендових доповідей англійською мовою, які слухали та дивились декілька десятків відвідувачів. Враховуючи велику кількість бажаючих, було прийняте рішення зробити окремий спеціальний номер Франко-Українського Хімічного Журналу French-Ukrainian Journal of Chemistry, присвячений водневій енергетиці.

читати докладніше :


Солнечная краска превращает влагу воздуха в водородное топливо

Сам водород рассматривается как ключевая часть нашего будущего чистой энергии, но еще лучше будет водород, произведенный с использованием силы солнца, а не электричество из сетки. И что, если вы могли бы сделать свой дом одновременно привлекательным? Исследователи из Австралии сделали многообещающий прорыв по всем пунктам, разработав «солнечную краску», которая может производить водород везде, где есть влажность в воздухе.

читати докладніше :


«Мгновенную» зарядку электромобилей обеспечит технология проточных батарей IFBattery

Американские ученые из Университета Пердью разработали технологию, которая сможет обеспечить «мгновенную» зарядку электромобиля. При этом, по словам инженеров, новый метод является безопасным, доступным и экологически чистым, а также таким же простым и быстрым, как заправка автомобиля на обычной бензиновой АЗС.

читати докладніше :


Ученым удалось впервые измерить прямым способом силу водородных связей в молекулах

Впервые в истории науки ученые из швейцарского Института нанонаук и университета Базеля при помощи атомно-силового микроскопа произвели прямые измерения силы водородных связей, связей, которые объединяют в единое целое атомы и части молекул органических соединений.

читати докладніше :


Samsung запускает производство домашних батарей

Samsung SDI является поставщиком батарей для смартфонов Galaxy конгломерата Samsung, а также для электромобилей глобальных автопроизводителей. Свои новинки для домохозяйств компания планирует представить на международной выставке Intersolar Europe 2017, которая стартует в Мюнхене 31 мая.

читати докладніше :


Qualcomm создала систему беспроводной подзарядки электромобилей на ходу

Цель DEVC заключается в том, чтобы позволить электрокарам восполнять запас энергии непосредственно в движении и, соответственно, без проводов. Для этого в дорожное полотно предлагается интегрировать специальные передатчики энергии, а в днище транспортных средств — приёмники.

читати докладніше :


Українські дослідження: карбонові стільники – нова модифікація вуглецю, здатна зберігати водень

Це відкриття відразу ж пригорнуло увагу завдяки перспективі використання нового матеріалу як легкого та місткого сховища для водневого палива. Саме процес зберігання та транспортування водню, з огляду на його небезпечність та енерговитратність, є ключовою перешкодою на шляху до використання газоподібного водню як відновлюваного паливного джерела.

читати докладніше :


Сайт, який регулярно публікує новини та статті з водневої тематики українською мовою. Також більшість статей продубльовані англійською.

В 2009 році рішенням прихильників водню, було створено Об'єднання "Воднева Енергетика" (ОВЕ) для об'єднання зусиль задля розповсюдження водневих технологій на території України, створення законодавчої бази та норм безпеки, роз'яснення населенню користі від використання водню, як палива, а також для звернення уваги молодих до найголовніших.

http://uahe.net.ua/

Згоннік В'ячеслав

засновник та адміністратор цього ресурсу http://uahe.net.ua/

zgonnik@uahe.net.ua


У Кембриджі розробили новий екологічний спосіб виробництва водню

Кембриджські вчені, як і багато інших дослідників до них, вирішили використовувати біомасу як джерело водню, зокрема, вони зосередилися на лігноцелюлози, яка міститься в рослинах.

читати докладніше :


Разработан новый способ получения водорода путем расщепления воды

“Основной трудностью, с которой мы столкнулись, было введение металлического ванадия в гидроокись никеля. Но потраченные усилия не пропали даром, и полученные результаты превзошли все наши ожидания” – рассказывает Ки Фэн (Ke Fan), один из исследователей, – “Полученная эффективность расщепления воды при участи нового катализатора уже позволяет использовать его для производства гидролизных ячеек нового типа, потенциал которых способен произвести революцию в технологиях получения водорода”.

читати докладніше :


Воднева енергетика.

У статті дається загальне уявлення про основи водневої енергетики, її переваги та недоліки щодо інших технологій альтернативної енергетики, а також показано чому майбутнє належить саме водневим технологіям.

читати докладніше


Водородная энергетика.

Новые технологии производства энергии.

Задачи по снижению антропогенных нагрузок на окружающую среду являются основными из проблем, поставленными перед человеком.
Один из вариантов по решению этих проблем – переход на альтернативный источник топлива – в частности – водород.

читати докладніше


Украинские ученые создали батарею, которая в 1000 раз эффективнее аналогов

Источник электричества, созданный киевскими учеными под руководством Владислава Киселева, стал финалистом одного из самых престижных в Украине международных конкурсов научных проектов «Сикорский челлендж», который прошел в Киеве.

читати докладніше :


«Вуглецеві стільники»: українські вчені відкрили нову форму вуглецю

Команда українських вчених розробила новий вид вуглецевої структури - так звані «карбонові стільники» - матеріал, який здатний докорінно поліпшити ефективність паливних елементів

читати докладніше


Что такое топливные элементы?

Зображення:
Метанольный топливный элемент

Основний принцип роботи паливних елементів був відкритий британським вченим сером Вільямом Гроув в 1839-му році. Він відомий як батько «паливної комірки». Вільям Гроув генерував електрику шляхом зміни електролізу води для вилучення водню і кисню.

читати докладніше


Паливні елементи.

A fuel cell is a device that converts chemical potential energy (energy stored in molecular bonds) into electrical energy. A PEM (Proton Exchange Membrane) cell uses hydrogen gas (H2) and oxygen gas (O2) as fuel. The products of the reaction in the cell are water, electricity, and heat. This is a big improvement over internal combustion engines, coal burning power plants, and nuclear power plants, all of which produce harmful by-products. Since O2 is readily available in the atmosphere, we only need to supply the fuel cell with H2 which can come from an electrolysis process (see Alkaline electrolysis or PEM electrolysis)

читати докладніше


Нова технологія дозволяє різко знизити вартість паливних елементів.

Вчені із Західного університету (Western University) знайшли спосіб різко знизити ціну паливних елементів. Завдяки цьому паливні елементи, які є дуже перспективним джерелом енергії, можуть знайти шлях у масове виробництво. Суть нової методики полягає в «розбивці» платинового каталізатора на наночастинки і навіть окремі атоми, здатні прискорювати хімічні реакції.
Опублікував: MrVigner в рубриці Зелена енергетика
Джерело: CNews

читати докладніше


Воднева енергетика, як вона є.

Директор Паризького музею науки Пілатром де Розьє в середині 18 століття наважився на ризикований експеримент: вдихнув водень, щоб дізнатися, як він діє на організм. Нічого не відчувши, вирішив дихнути на полум’я свічки… Пролунав вибух – дослідник дивом лишився живий. У легенях водень змішався із залишками повітря і став вибухонебезпечним. Сьогодні науковці запевняють: уже навчилися приборкувати водень, світ - на порозі ери водневої енергетики.

читати докладніше


Енергетики приручають штучний фотосинтез.

Американські вчені побудували установку для здійснення штучного фотосинтезу. Цей апарат перетворює сонячне світло в водень і кисень по запозиченим у матінки-природи "технологіями". Оволодіння цим процесом з достатнім показником ККД відкриває нові можливості у створенні нових систем поновлюваних джерел енергії.

читати докладніше


Укренерго має намір розвивати «розумні» мережі з електромобілями як джерело енергії

НЕК "Укренерго" планує в 2018 році приступити до впровадження інтелектуальних мереж Smart Grid, повідомив журналістам директор з комунікацій та міжнародного співробітництва компанії Михайло бно-Айріян в Києві на 7-му Європейсько-Українському енергетичному дні.

читати докладніше


Знайдено спосіб підвищити ефективність твердооксидних паливних елементів.

В паливних елементах виробіток електроенергії відбувається завдяки хімічні реакції між воднем і киснем, але найкраще така реакція проходить в твердооксидних паливних елементах, при попередньому нагріванні до температури в 700 °С і вище. Однак такі умови далеко не завжди вигідні та практичні.
За матеріалами: Компьюлента
Опублікував: MrVigner в рубриці Технології

читати докладніше